Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Donanım planlaması için yardım
Başlangıç seviyesi sayılabilecek Xeon işlemcili bir tower sunucu , 32 GB bellek ve 1 TB SSD'den oluşan bir bilgisayar düşünüyorum. Elimdeki laptop da istemci olacak. Acaba daha fazla belleğe ihtiyaç duyar mıyım ? Çünkü kuracağım sanal makinelerde aktif ve kalıcı birşeyler denemek istiyorum.

Teşekkürler.
Ara
(09-07-2016, Saat: 00:22)Mert Gör Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Başlangıç seviyesi sayılabilecek Xeon işlemcili bir tower sunucu , 32 GB bellek ve 1 TB SSD'den oluşan bir bilgisayar düşünüyorum. Elimdeki laptop da istemci olacak. Acaba daha fazla belleğe ihtiyaç duyar mıyım ? Çünkü kuracağım sanal makinelerde aktif ve kalıcı birşeyler denemek istiyorum.

Teşekkürler.

Merhaba Mert,
Başlangıç açısından 32 Gb bellek ve 1 TB SSD yeterli gibi. Deneme yapacağın hostlara 4 gb ram versen 5 - 6 adet makina kurabilirsin.
Ara
(13-12-2016, Saat: 17:46)mehmethanifi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-07-2016, Saat: 00:22)Mert Gör Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Başlangıç seviyesi sayılabilecek Xeon işlemcili bir tower sunucu , 32 GB bellek ve 1 TB SSD'den oluşan bir bilgisayar düşünüyorum. Elimdeki laptop da istemci olacak. Acaba daha fazla belleğe ihtiyaç duyar mıyım ? Çünkü kuracağım sanal makinelerde aktif ve kalıcı birşeyler denemek istiyorum.

Teşekkürler.

Merhaba Mert,
Başlangıç açısından 32 Gb bellek ve 1 TB SSD yeterli gibi. Deneme yapacağın hostlara 4 gb ram versen 5 - 6 adet makina kurabilirsin.

Teşekkürler
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi